Recepty na xkuchtik.cz

GULÁŠ RŮZNÝ | MAĎARSKÝ GULÁŠ Z KAPRA.

INGREDIENCE: 2 půlky kapra, sůl, mletý pepř, 3 lžíce oleje, 40g slaniny, 2-3 cibule, sladká mletá paprika,¼ l vývaru, 2 lžíce rajčatového protlaku, ¼ l kysané smetany 2 žloutky.POSTUP PŘÍPRAVY: Kapra zbaveného kůže rozkrájíme na malé kousky, osolíme, opepříme a opečeme na poloviční dávce oleje. Na druhé polovině oleje a na slanině zpěníme dorůžova cibulku, zasypeme mletou paprikou a zalijeme vývarem nebo vodou. Přidáme opečené kousky kapra, rajčatový protlak a dusíme asi deset minu ..

GULÁŠ RŮZNÝ | GULÁŠ Z VELRYBÍHO FILÉ.

INGREDIENCE: 700g velrybího filé, 3 menší cibule, kmín, 5 lžic sádla, 1 lžička sladké mleté papriky, sůl, mletý pepř, 1 lžíce hladké mouky, 3-4 stroužky česneku, majoránka, 1 lžička másla.POSTUP PŘÍPRAVY: Drobně pokrájenou cibuli s kmínem osmažíme na tuku dozlatova, vmícháme sladkou mletou papriku a krátce osmahneme. Potom přidáme na kostky nakrájené maso z velrybího filé, podusíme ve vlastní šťávě, přidáme pepř, sůl, zalijeme trochou horké vody a dusíme. Pří dušení občas zamícháme a podle potře ..

GULÁŠ RŮZNÝ | GULÁŠ Z HŘÍBKŮ A MASA.

INGREDIENCE: 300g libového vepřového nebo hovén1ro masa, 3 lžíce sádla, 1 menší cibule, sůl, mletý pepř, 1 lžíce hladké mouky, kousek masoxu, 300g hřibů, petrželka.POSTUP PŘÍPRAVY: Maso nakrájíme na kostky a osmahneme na sádle, až se šťáva vydusí, přidáme nakrájenou cibuli, osmahneme dorůžova, podlijeme, osolíme, opepříme a dusíme téměř doměkka. Šťávu vydusíme do tuku, zaprášíme moukou, osmahneme, zalijeme vodou, rozmícháme, přidáme kousek masoxu a na kousky nakrájené hříbky a vše dusíme doměkka ..

GULÁŠ RŮZNÝ | VELRYBÍ GULÁŠ SE SUŠENÍMY HOUBAMI.

INGREDIENCE: 500g velrybího masa, 150g uzeného bůčku 5 lžic oleje, 2 větší cibule, mletá sladká paprika, 5-6 dl vývaru z kosti, 5-6 lžic červeného vína, 2 lžíce sušených hub, 4 stroužky česneku, trochu paprikové Vegety, 3 lžíce kečupu, mletý pepř, sůl.POSTUP PŘÍPRAVY: Na části oleje osmažíme drobně pokrájenou cibuli dozlatova, přidáme mletou sladkou papriku a na kostky pokrájený uzený bůček, osmahneme, mírně podlijeme vývarem a dusíme. Velrybí maso nakrájené na kostky dusíme na oleji dopoloměkka ..

GULÁŠ RŮZNÝ | ZELENINOVÝ GULÁŠ S TOČENÝM SALÁMEM.

INGREDIENCE: 50g slaniny, 2 lžíce oleje, 2 cibule, 2 stroužky česneku, 300g točeného salámu, 1 lžička mleté sladké papriky, 5 zelených paprik, 5 rajčat, 1 malý květák, 1-2 menší mrkve, 2 brukve, 150ghrášku, (nebo sáček zmrazené zeleninové směsi), 1/2 kostky masoxu, hladká mouka, 2 lžíce rajčatového protlaku nebo kečupu, pažitka,3-4 lžíce smetany (nebo neslazené kondenzované mléko).POSTUP PŘÍPRAVY: Na oleji a na rozškvařené slanině zpěníme nakrájenou cibuli a pokrájený česnek, osmahneme na kostky ..

GULÁŠ RŮZNÝ | ZELENINOVÝ GULÁŠ S MASEM.

INGREDIENCE: Sáček zmrazené zeleninové směsi, 3 lžíce oleje, 1 větší cibule, 250g vepřového mase nebo vepřové ve vlastní šťávě v konzervě nebo 200g uzeniny, sůl, mletá sladká paprika, 2-3 lžíce rajčatového protlaku nebo kečupu. (Jestliže budeme guláš připravovat z vepřové konzervy, použijeme k usmažení cibule tuk z konzervy.)POSTUP PŘÍPRAVY: Na tuku zpěníme drobně nakrájenou cibuli a osmahneme na kostky nakrájené vepřové maso, osolíme, přidáme mletou papriku, podlijeme a dusíme dopoloměkka. Pak ..

GULÁŠ RŮZNÝ | GULÁŠ ZE SALÁTOVÝCH OKUREK.

INGREDIENCE: 2 menší salátové okurky, 4 lžíce sádla, 2 cibule, 6-8 menších rajčat, 4 zelené papriky, sůl, mletý pepř, hladká mouka, 6 lžic kávové smetany.POSTUP PŘÍPRAVY: Omyté okurky oloupeme, rozkrojíme na půlky, lžící vydlabeme semena a pokrájíme je na kostky. Na sádle zpěníme drobně nakrájenou cibuli, přidáme okurky a za stálého míchání dusíme tři minuty. Potom přidáme na čtvrtky pokrájená rajčata, na proužky nakrájené zelené papriky. Vše dusíme dalších pět minut. Směs osolíme, opepříme, zap ..

GULÁŠ RŮZNÝ | HOUBOVÝ GULÁŠ S NOKY.

INGREDIENCE: 500g hub, 1 cibule, 4 lžíce másla, kmín, sůl, mletá sladká paprika, 1/8 l smetany nebo 5 lžic neslazeného kondenzovaného mléka, 1 lžička hladké mouky. Noky: 40g tuku sůl, 1 vejce, 300g hladké mouky, špetka prášku do pečiva, koflík mléka.PŘÍPRAVY: Zaděláme těsto na noky: Tuk rozetřeme se solí a vejcem a po lžících přidáváme střídavě mouku s práškem a mléko. Vařečkou dobře vypracujeme vláčné těsto a necháme chvilku odležet. Očistíme houby a nakrájíme je na plátky. Rozkrájíme cibuli, d ..

GULÁŠ RŮZNÝ | HOUBOVÝ GULÁŠ OBLOŽENÝ.

INGREDIENCE: Uzené koleno, bobkový list, 2 kuličky pepře, 2 kuličky nového koření, šalvěj, 2 cibule, 500g hub, 50 g slaniny, koření kari, kmín, mletý pepř, sůl, 1 gulášová kostka, 1 feferonka, 1 lžička sladké mleté papriky, 1-2 lžíce hladké mouky, 2 vejce, 2 papriky, 2 rajčata, olivy, vývar.POSTUP PŘÍPRAVY: Uzené koleno s přidáním bobkového listu, pepře, nového koření, šalvěje a s půlkou cibule uvaříme doměkka. Mezitím očištěné houby pokrájíme na větší kousky a udusíme doměkka na rozškvařených k ..

GULÁŠ RŮZNÝ | GULÁŠ S FAZOLEMI Z KONZERVY.

INGREDIENCE: 1 konzerva hovězího guláše, 1 konzerva fazolí v rajčatovém nálevu, 2 cibule, trochu sladké mleté papriky.POSTUP PŘÍPRAVY: Na tuku z konzervy osmažíme dozlatova jednu drobné pokrájenou cibuli, zaprášíme mletou paprikou, po zpěnění přidáme překrájené maso a fazole a za občasného míchání je podusíme. Při podávání posypeme guláš drobné pokrájenou cibulí. Vhodná příloha jsou vařené brambory nebo chléb. ..

 

 

 

Nejnovější na xkuchtik.cz

 

Kategorie na xkuchtik.cz