Recepty na xkuchtik.cz

MOUČNÍKY VÁNOČNÍ CUKROVÍ | ŽENEVSKÉ PLACIČKY (Marokánky od Zdenky)

INGREDIENCE: 120 g arašídu, 120 g mouč. cukru, 120 g krájeného kandovaného ovoce, špetku citronové kyseliny, 50 g másla, 20 g hl. mouky, 1/8 l mléka. POSTUP PŘÍPRAVY: Vše kromě ořechů promícháme a vaříme, až vznikne tuhá hmota. Necháme mírně vychladnout a vmícháme ořechy. Na vymaštěném plechu tvarujeme lžící placičky, které v mírně vyhřáté troubě pečeme (sušíme). Vychladlé a ztvrdlé placičky potřeme z pečící strany rozpuštěnou čokoládovou polevou a přejedeme několikrát vidličkou po čokoládě. ..

MOUČNÍKY VÁNOČNÍ CUKROVÍ | PUNČOVÉ KULIČKY

INGREDIENCE: 125 g tuku, 80 g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 1 lžíce kakaa, 50 g vlašských ořechů, 50 g čokolády na vaření, 1 balíček piškotů, 100 ml rumu, 50 ml ovocné šťávy nebo sirupu, strouhaný kokos na obalování. POSTUP PŘÍPRAVY: Změklý tuk dáme do misky a s cukrem kakaem utřeme do pěny. Přidáme nahrubo nakrájené ořechy, kousky čokolády, pokrájené piškoty, přelijeme rumem, šťávou nebo sirupem a společně promícháme. Vše dobře propracujeme a z hmoty tvoříme kuličky, které obalujeme v ..

MOUČNÍKY VÁNOČNÍ CUKROVÍ | VANILKOVÉ ROŽKY S ORECHAMI (Od Mariky z Prešova)

INGREDIENCE: 250 g hl. múky, 200 g masla, 70 g mletých orechov, 50 g vanilínového cukru, 1 vajce, 30 g práškového cukru. POSTUP PŘÍPRAVY: Do preosiatej múky rozmrvíme maslo, pridáme vanilínový cukor, mleté orechy, vajce a cukor. Vypracujeme cesto, z ktorého urobíme na doske šúlok. Rozkrájame ho na kúsky a tie vyformujeme do podoby rožtekov. Uložíme na plech, upečieme a potom obalíme vo vanilínovom cukre.   ..

MOUČNÍKY VÁNOČNÍ CUKROVÍ | LINECKÉ KOLÁČKY (Od Magdy z Galanty)

INGREDIENCE: 500 g hladké mouky, 450 g másla, 450 g mouč. cukru, 1 vejce, 4 žloutky. POSTUP PŘÍPRAVY: Suroviny zpracujeme a odložíme do lednice na cca 1-2 hodiny. Poté vykrajujeme kolečka, vždy jedno plné a jedno s dírkou. Po upečení slepujeme marmeládou a posypeme cukrem. ..

MOUČNÍKY VÁNOČNÍ CUKROVÍ | CUKROVÍ TVAROVANÉ STROJKEM (Od Evy z Havířova)

INGREDIENCE: 460 g hladké mouky, 100 g cukru moučka, 250 g tuku Stely, 100 g ořechů, čokoládová poleva, marmeláda, nebo moučkový a vanilkový cukr na obalení. POSTUP PŘÍPRAVY: Zpracujeme těsto, které protlačujeme strojkem a tvoříme tyčinky. Upečeme ve vyhřáté troubě. Pak můžeme obalovat v moučkovém cukru smíchaném s vanilkovým, nebo část namáčet do čokoládové polevy. Můžeme je také pomazat marmeládou a ještě namočit do 1/3 délky do čokolády.   ..

MOUČNÍKY VÁNOČNÍ CUKROVÍ | VÁNOČNÍ PERNÍČKY (Od Zdenky)

INGREDIENCE: 800 g hl. mouky, 300 g mouč. cukru, 8 lžic teplého medu, 4 celá vejce, 15 g jedlé sody, 100 g mletých vlašských ořechů, 200 g másla, 2 lžíce kakaa, 2 lžíce perníkového koření, trocha citronové kůry. POSTUP PŘÍPRAVY: Spojíme všechny ingredience a vypracujeme hladké těsto, které necháme více jak den (i týden) v igelitovém sáčku odležet v chladnu. Poté těsto vyválíme na ½ cm silnou placku a vykrajujeme různé tvary perníčků. Potřeme žloutkem a pečeme ve středně vyhřáté troubě. ..

MOUČNÍKY VÁNOČNÍ CUKROVÍ | LINECKÉ SLEPOVANÉ CUKROVÍ (Od Evy z Havířova)

INGREDIENCE: 360 g polohrubé mouky, 120 g moučkového cukru, 240 g másla, 4 vařené prolisované žloutky, ½ citrónu (šťáva + kůra). POSTUP PŘÍPRAVY: Mouku prosejeme na vál, smícháme s moučkovým cukrem a přidáme rozsekané ztuhlé máslo. Dlaněmi rozdrobíme a do důlku uprostřed dáme prolisované žloutky, šťávu a nastrouhanou kůru z citrónu. Vypracujeme těsto a dáme na hodinu do chladu odpočinout. Vyvalíme plát o síle 5 mm, vykrajujeme tvary, do poloviny vykrojíme střed. V mírně v ..

MOUČNÍKY VÁNOČNÍ CUKROVÍ | MAROKÁNKY ( Od Jany )

INGREDIENCE: ¼ l smetany ke šlehání, 4 lžíce hl. mouky, 5 lžic cukru krystal, 50 g másla, podle chuti přidáme kandované ovoce, mandle rozinky, ořechy. POSTUP PŘÍPRAVY: Vše zahříváme ve vodní lázni do zhoustnutí. Poté si připravíme vymazaný a moukou posypaný plech, nebo pečící papír. Na něm lžičkou děláme placičky a zvolna pečeme. Po vychladnutí zespoda potřeme čokoládovou polevou. ..

MOUČNÍKY VÁNOČNÍ CUKROVÍ | VOSÍ HNÍZDA (Od Monči N)

INGREDIENCE: 160 g piškotů (rozválet nebo rozmixovat), 150 g mouč. cukru, 90 g másla, 2 lžíce kakaa, rum, 2 lžíce mléka, celé piškoty na podložení. Krém: 100 g másla, 80 g cukru, 1 žloutek, POSTUP PŘÍPRAVY: Z víše uvedených ingrediencí zaděláme těsto, které necháme v lednici odležet (zatuhnout). Poté si těsto rozdělíme na malé kousky (podle velikosti formiček na úly), vtlačujme těsto do formiček tak, aby byl uprostřed otvor na vložení krému. Úly necháme několik dní odležet. Potom je plníme k ..

MOUČNÍKY VÁNOČNÍ CUKROVÍ | VÁNOČNÍ PRACNY (Od Eugenie z Malacek)

INGREDIENCE: 130 g hladké mouky, 150 g másla, 120 g mouč. cukru, 70 g strouhaných ořechů, 1 vejce, 3 velké lžíce kakaa, špetka drceného hřebíčku a skořice. POSTUP PŘÍPRAVY: Na vál si prosejeme mouku, cukr a rozdrobíme máslo, přidáme ostatní suroviny (drceného hřebíčku a skořice opravdu velmi málo, asi tak na špičku nože) a vypracujeme těsto. POZOR - toto těsto je velmi měkké a mazlavé, ale to je jeho správná konzistence, takže se nenechte odradit hmotou, která se Vám řádně lepí na ruce. Dobře ..

 

 

 

Nejnovější na xkuchtik.cz

 

Kategorie na xkuchtik.cz