Recepty na xkuchtik.cz

DOBRÁ RADA KUCHYNĚ | JAK POZNÁTE ČERSTVOU RYBU

Celá ryba: Při koupi celé čerstvě zabité ryby si jako první všímáme očí: musí být vypoulené a jasné, nikoliv zapadlé nebo kalné. Další na řadě jsou skřele: musí přiléhat a žábry pod nimi být jasně červené. Kůže čerstvé ryby je na omak slizká, lesklá a vlhká, ale ne mazlavá. Když do kůže zatlačíte prstem, utvoří se důlek, který se ovšem nejpozději do několika vteřin sám vyrovná. Celá ryba musí vonět pouze slanou nebo sladkou vodou, nikoli rybinou. Jak poznat a koupit čerstvou rybu Naporcovaná ..

DOBRÁ RADA KUCHYNĚ | JAK NA VAŘENÍ RYBY NEBO FILÉ

Přidáme do vody šťávu z půlky citronu. Maso si uchová barvu a ztratí pachuť rybiny ..

DOBRÁ RADA KUCHYNĚ | VEJCE

Zbylá oloupaná na tvrdo uvařená vejce vložíme do sklenice se studenou osolenou vodou a uložíme do chladničky. Tak neoschnou a neztratí lesk. Spotřebujeme do dvou dnů. ..

DOBRÁ RADA KUCHYNĚ | DÁVÁME LI DO TĚSTA JEN ŽLOUTKY

Přidáme k nim lžíci horké vody a dobře rozšleháme. Těsto bude měkčí a křehčí. ..

DOBRÁ RADA KUCHYNĚ | JAK VYLEPŠIT TĚSTO

Do těsta na buchty nebo na kynutou bábovku můžete do mouky prosít půl balíčku pudinkového práškus vanilkovou příchuti. Pečivo pak bude krásně žluté a bude příjemně vonět. ..

DOBRÁ RADA KUCHYNĚ | CHUŤ I BARVU POLÉVKY

Polévku z kostí nebo malého kousku masa zlepšíme, dáme-li do ní vařit neoloupanou malou, v tuku do zlatova opečenou cibulku. ..

DOBRÁ RADA KUCHYNĚ | DOBRÁ RADA K OMÁČKAM (Recepty z třicátých let minulého století)

PŘEDMLUVA K OMÁČKÁM (Recepty z třicátých let minulého století) Omáčky se upravují teplé a studené, mezi něž patří hlavně majonézy. Teplé omáčky, používané nejčastěji k vařenému hovězímu masu, dělají se z hovězí polévky, často též jen z pouhé vody, zlepšené polévkovým kořením, polévkovou kostkou nebo lžící zbylé šťávy a pečeně. Ovšem z plévky je vždy omáčka chutnější a v menší domácnosti, kde se nedělá mnoho omáčky, stačí kalnější polévka, zbylá po zcezení čisté na zavářku. Jíška na omáčky dělá ..

DOBRÁ RADA KUCHYNĚ | DOBRÉ FÍGLE V KUCHYNI

Víte že ... Upečené maso krájíme až za 10-15 minut po částečném vychladnutí. Jinak nám z masa vyteče hodně šťávy. Aby strouhanka při smažení řízků neodpadávala, přidáme do vajíček několik kapek oleje. Když dáme na stůl misku s ledem, vyložíme ji nejdříve alobalem. Kostky se nebudou tak rychle rozpouštět. Když chceme, aby kynuté buchty byly vláčnější, přidáme do těsta jeden vařený brambor. Přesolenou polévku napravíme tak, že v ní uvaříme několik malých brambor, které pak využijeme jako p ..

DOBRÁ RADA KUCHYNĚ | DOBRÁ RADA O MLETÉM MASU.

SMĚS DVOU MAS: Je nejoblíbenějším druhem mletého. Vyrábí se z poloviny vepřového a z poloviny hovězího masa. Smí obsahovat max. 30% tuku. Toto mleté maso je ideální na karbanátky a sekanou. SMĚS NA TATARSKÝ BIFTEK: Toto hovězí maso smí obsahovat max. 6% tuku a je nejlibovější ze všech mletých mas. Chutná výborně zasyrova na celozrnném chlebu, smíchané s cibulí, kapary, vaječným žloutkem a kořením. HOVĚZÍ: tento druh mletého masa, které bylo zbavené šlach a nesmí obsahovat více než 20% tuku. ..

DOBRÁ RADA KUCHYNĚ | DOPORUČENÉ SKLADBY PAŠTIKOVÉHO KOŘENÍ.

I.Univerzální paštikové koření: 40g bílého pepře, 20g sladké mleté papriky, 20g zázvoru, 20g nového koření, 10g majoránky, 20g muškátového oříšku, 10g muškátového květu. Koření dvakrát až třikrát jemně umeleme, popřípadě ještě ve hmoždíři utlučeme přes jemné sítko prosejeme. Koření, které nespotřebujeme, uchováváme v uzavřené nádobě. Časem ztrácí na kvalitě. Tato směs koření se může používat k přípravě drůbežích, zvěřinových, vepřových i játrových paštik.II. Paštikové koření ostřejší chuti: 50g ..

 

 

 

Nejnovější na xkuchtik.cz

 

Kategorie na xkuchtik.cz