xFonka Recepty na xkuchtik.cz

LUŠTĚNINY | ŠÍPKOVÁ OMÁČKA 1

INGREDIENCE: 30g másla, 30g mouky, 50g šípkové zavařeniny, 1 lžíce citrónové šťávy, trochu citrónové kůry, 2 lžíce bílého vína, sůl. POSTUP PŘÍPRAVY: Do světlé máslové jíšky zamícháme šípkovou marmeládu, zalijeme polévkou, povaříme, přidáme sůl, citrónovou šťávu a kůru, bílé víno omáčku procedíme. Podáváme ke zvěřině. ..

LUŠTĚNINY | ZAPEČENÝ PÓREK S FAZOLEMI

INGREDIENCE: 4 pórky, 3 stroužky česneku, 3 lžíce oleje, 500 g Mých fazoli, 150 ml smetany, 150 g nivy, l masox, petrželka, sůl, pepř, sladká paprika. POSTUP PŘÍPRAVY: Fazole den předem namočíme. Doměkka je uvaříme v osolené vodě. Pórek očistíme, pokrájíme větší část na 10 cm dlouhé kousky a zbytek na kolečka. Česnek rozkrájíme a dáme na rozpálený olej, přidáme fazole, vývar z masoxu, smetanu a koření. Pórek samostatně povaříme 10 minut ve slané vodě. Do vymazaného pekáče dáme fazole smíchané ..

LUŠTĚNINY | FAZOLE S BLOŇSKOU OMÁČKOU

IGREDIENCE: 300g bílých fazolí, 1 bobkový list, 2 zrnka pepře, sůl, olej. Omáčka: 50g vepřového bůčku nebo tučného vepřového masa, 1 lžíce oleje, 2 cibule, kousek mrkve a celeru, 250g mletého hovězího masa, vývar, 1 dl vína, 4 lžíce rajčatového protlaku, sůl, mletý pepř, špetka muškátového květu, 2 lžíce smetany (nebo lžíce másla),petrželka. POSTUP PŘÍPRAVY: Fazole propláchneme studenou vodou, zalijeme vodou a necháme nabobtnat asi 6 hodin. Pak je scedíme, zalijeme další vodou, přidáme koření ..

LUŠTĚNINY | BÍLÉ FAZOLE S VEPŘOVÝM MASEM A KYSANÝM ZELÍM

INGREDIENCE: 200 g bílých fazolí, 400 g kysaného zelí, 400 g vepřového masa, 20 g hladké mouky, 40 g oleje nebo sádla, pepř, sůl, worcester. POSTUP PŘÍPRAVY: Den předem namočené fazole dáme vařit. K poloměkkým fazolím přidáme pokrájené zelí a na kostky nakrájené vepřové maso. Když je maso téměř měkké, zahustíme pokrm jíškou připravenou ze sádla nebo oleje a mouky, osolíme, opepříme, zakapeme worcesterem a dovaříme doměkka. Nakonec podle chuti přikyselíme. ..

LUŠTĚNINY | BÍLÉ FAZOLE S UZENÝM MASEM

INGREDIENCE: 300 g fazolí, 400 g uzeného masa, 40 g rostlinného tuku, 20 g hladké mouky, pepř, mletá paprika, bobkový list, sůl. POSTUP PŘÍPRAVY: Den předem namočené fazole uvaříme do poloměkka. Uzené maso vykostíme, přidáme k fazolím zároveň s bobkovým listem, solí, pepřem, mletou paprikou a jíškou, připravenou z tuku a mouky. Dovaříme doměkka a podle chuti přisolíme. Podáváme s chlebem. ..

LUŠTĚNINY | ZADĚLÁVANÁ ČOČKA (Recept z třicátých let minulého století)

POSTUP PŘÍPRAVY: Asi 250 g čočky se uvaří v neslané vodě. Na větším kastrole se udělá jíška ze 40 g sádla potřebné mouky. Když začne žloutnout, postrouhá se do ní cibule a jíška se do hněda upraží. Zalije se naběračkou studené vody a pak vodou z čočky, rozmíchá a povaří. Měkká čočka se přidá, osolí, dá stroužek jemně utřeného česneku, několik lžic kyselého mléka nebo jogurtu, též může být ovšem smetana, dle chuti ještě přikyselí octem, povaří a podává se maštěná cibulkou s půlenými vejci a kysel ..

LUŠTĚNINY | ČOČKA (Recept z třicátých let minulého století)

POSTUP PŘÍPRAVY: Přebraná a opraná čočka máčí se aspoň 2 hodiny, aby se stejnoměrněji vařila. Postaví se pak v téže vodě, vaří zvolna za dolévání vody, dle potřeby, aby se nepřipálila. Osolí se až když je už poloměkká, protřese a nechá dovařit. Pak se buď slije všecka voda, která se použije na polévku a čočka podává suchá, dobře omaštěná sádlem s cibulkou, nebo se i s vodou přismaží hnědou jíškou. Může se pak místo cibulkou posypat osmaženou houskou a mastit máslem. Podává se s kyselou okurkou. ..

LUŠTĚNINY | HRACHOVÁ KAŠE (Recept z třicátých let minulého století)

POSTUP PŘÍPRAVY: V kastrole se rozpálí kus masa, přidá lžička mouky, zamíchá, zalije ne mnoho mlékem a polévkou, přidá do měkkého prolisovaného hrachu, osolí, dobře promíchá a nechá povařit. Mastí se sádlem s cibulkou a podává se k uzenému jazyku, moravským klobásám a uzenému masu s kyselou okurkou nebo nakládanou červenou řepou. ..

LUŠTĚNINY | HRACHOVEC (Recept z třicátých let minulého století)

POSTUP PŘÍPRAVY: Uvaří se zvlášť hrách, raději loupaný, a zvlášť poloviční váha krup. Když je obojí měkké, umele se to na masovém strojku, přidá sůl, utřený česnek a dle potřeby trochu mléka, dobře promíchá, aby kaše byla vláčná. Podává se maštěná sádlem s cibulkou k masu nebo jen samostatná s kyselou okurkou, červenou řepou apod. ..

LUŠTĚNINY | HRÁCH (Recept z třicátých let minulého století)

POSTUP PŘÍPRAVY: Přebraný, opraný a v jiné čisté vodě aspoň 12 hodin máčený hrách se dá vařit ve vodě, v níž máčel. Je-li voda tvrdá, přidá se trochu jedlé sody. Vody se nechá jen asi na tři prsty a vyvařená se dolévá, vaří se pod dobře přilehající pokličkou a mezi vařením občas protřese, aby stejnoměrně změkl. Vařivost hrachu je nestejná, obyčejně takto máčený je měkký za 1 ½ hodiny. Když je téměř měkký, osolí se, protřese pod pokličkou a nechá na kraji plotny dojít, aby nezbylo na něm vod ..

 

 

 

xFonka Nejnovější na xkuchtik.cz

KEBAB ŠČOKLA (z Ostr ..

"Čokla pacneme pantokem. Dyš němame čokla bo pantok, toš na Ostravje dem do řeznika a cap-carap vepřovy buček." :-) Teď važně. POSTUP PŘÍPRAVY: Kil ...

Celý recept

NOVOROČNÍ ZELŇAČKA ( ..

INGREDIENCE: 250 g hovězího masa, 3 lžíce oleje, 2 velké oloupané cibule, 1 ½ lžíce ml. papriky, 25 g sušených hub, 250 g vepřového masa, 160 g ...

Celý recept

VÁNOČNÍ RYBÍ POLÉVKA ..

INGREDIENCE: 1 očištěná rybí hlava, vnitřnosti (jikry nebo mlíčí), 2 cibule, 2 bobkové listy, sůl, 1 mrkev, 1 petržel, 1 celeru, 2 lžíce hrubé mouky n ...

Celý recept

MUJ VÁNOČNÍ BRAMBORO ..

Poměr surovin je daný množstvím, chutí a fantazii kdo jak chce mít salát chuťově odlišný. Během tohoto procesu průběžně ochutnávám a podle chuti přid ...

Celý recept

RYBÍ POLÉVKA S KNEDL ..

INGREDIENCE: Rybí hlava a kůže, mrkev, celer, petržel, 20 g másla nebo rostl. tuku, 20 g hlad. mouky. Knedlíčky: 300 g rybího masa vařeného, 1-2 ve ...

Celý recept

ORIENTALSKÝ KAPR ..

POSTUP PŘÍPRAVY: Kapra rozporcujeme, osolíme a opepříme a v rozpáleném oleji opečeme po obou stranách. Pak jej z pánve vyjmeme, do oleje dáme nakrájen ...

Celý recept

xFonka Kategorie na xkuchtik.cz