Recepty na xkuchtik.cz

GULÁŠ RŮZNÝ | GULÁŠ Z KUŘETE.

INGREDIENCE: 1 kuře, 3 lžíce oleje, 1 cibule, 1 lžička sladké mleté papriky, vývar (voda) podle potřeby, sůl, mletý pepř, 1 lžíce hladké mouky, 250g žampiónů, 3 zelené papriky, 4 rajčata, 30g slaniny, 1/8 l smetany.POSTUP PŘÍPRAVY: Na oleji zpěníme drobně nakrájenou cibuli a vmícháme sladkou mletou papriku. Na malé kousky rozdělené kuře na ní krátce opečeme, podlijeme vodou nebo vývarem, osolíme, opepříme a dusíme doměkka. Měkké kuře vyjmeme, šťávu vysmahneme do tuku, zaprášíme moukou, osmahneme ..

GULÁŠ RŮZNÝ | HOŘÍCÍ GULÁŠ ATTILA.

INGREDIENCE: 1 kuře, 3 lžíce sádla, 2 cibule, 1 lžíce mleté sladké papriky, 1 lžička mleté pálivé papriky, sůl, vývar,2 zelené papriky, 2 lžíce rajčatového protlaku,6 žampiónů, malá sklenka pálenky (meruňkovice, brandy, vodka) POSTUP PŘÍPRAVY: Na sádle osmahneme dozlatova na kousky nakrájené kuře spolu s nakrájenou cibulí. Zasypeme mletou paprikou (sladkou i pálivou), osolíme, podlijeme vývarem, přidáme pokrájené papriky a žampióny a dusíme doměkka. Nakonec zahustíme rajčatovým protlakem. Guláš ..

GULÁŠ RŮZNÝ | GULÁŠ Z KRÁLIKA.

INGREDIENCE: Předek z králíka, srdce, Plíce, játra, ledvinky, 4 lžíce sádla, 1 velká cibule 1 lžíce mleté sladké papriky, sůl, 1 lžíce hladké mouky, majoránka (feferonka, mletá pálivá paprika).POSTUP PŘÍPRAVY: Přední běhy, zbytek trupu a břicho nasekáme a vnitřnosti nakrájíme na menší kousky. Na sádle zpěníme drobně nakrájenou cibuli dozlatova, přidáme mletou sladkou papriku, maso, zamícháme a za občasného míchání opékáme. Pak osolíme, podlijeme vodou a dusíme doměkka. Ke konci necháme šťávu vys ..

GULÁŠ RŮZNÝ | RYBÍ GULÁŠ.

INGREDIENCE: 600-700 g různých ryb, sůl, 60g slaniny, 1 cibule, 1 lžička mleté sladké papriky, 300g brambor, mletý kmín.POSTUP PŘÍPRAVY: Očištěné a omyté ryby zbavíme kostí, nakrájíme na kostičky, osolíme a necháme stát na chladném místě. Nadrobno nakrájenou slaninu rozškvaříme, přidáme pokrájenou cibuli a zpěníme ji. Pak přidáme mletou papriku, očištěné a na kostičky nakrájené brambory, osolíme, posypeme mletým kmínem a dusíme dopoloměkka. Pak zalijeme horkou vodou, přidáme nakrájené ryby a dus ..

GULÁŠ RŮZNÝ | HOUBOVÝ GULÁŠSE SMETANOU.

INGREDIENCE: 500 g hub, 3lžíce sádla, 2 menší cibule, 1 zelená paprika, 1 rajče, sůl, kmín, mletá sladká paprika, 1/8 l kysané smetany, 1 lžíce hladké mouky.POSTUP PŘÍPRAVY: Očištěné pokrájené houby podusíme na cibuli, kterou jsme zpěnili na sádle. Pak přidáme na nudličky pokrájenou papriku a na kolečka pokrájené rajče: Osolíme, okmínujeme, přidáme mletou sladkou papriku, podlijeme horkou vodou a dusíme doměkka. Měkké houby zahustíme smetanou, ve které jsme rozkvedlali hladkou mouku, a krátce po ..

GULÁŠ RŮZNÝ | HOUBOVÝ GULÁŠ S PAPRIKOU A RAJČATY.

INGREDIENCE: 500g hub, 1 cibule, 3 lžíce sádla, sůl, 1 lžička sladké mleté papriky, 3 rajčata, 4 zelené papriky.POSTUP PŘÍPRAVY: Na sádle zpěníme na kroužky nakrájenou cibuli, přidáme mletou sladkou papriku, očištěné a oprané houby, na proužky nakrájené zelené papriky a na čtvrtky rozkrájená rajčata. Osolíme a vše společně dusíme asi čtvrt hodiny. Ke guláši můžeme přidat také pokrájené, předem podušené telecí maso a společné dohotovit. Dusíme pokud možno bez přilévání vody. Podáváme s chlebem. ..

GULÁŠ RŮZNÝ | HOUBOVÝ GULÁŠV S UZENINOU.

INGREDIENCE: 30g slaniny, 2 lžíce sádla, 1 větší cibule, mletá sladká paprika, 500g hub 150g uzeniny, 2 lžíce rajčatového protlaku, 1 lžíce hladké mouky, (strouhaný chléb) .POSTUP PŘÍPRAVY: Na kostičky nakrájenou slaninu rozškvaříme, přidáme sádlo a drobné nakrájenou cibuli a usmažíme dozlatova. Vmícháme mletou sladkou papriku, přidáme nakrájené houby a dusíme. Na kostky nakrájenou uzeninu osmahneme na teflonové pánvičce s rajčatovým protlakem, zaprášíme moukou, osmahneme a přidáme k houbám (neb ..

GULÁŠ RŮZNÝ | KAPŘÍ GULÁŠ S HRÁŠKEM.

POSTUP PŘÍPRAVY: 600-700g kapra, citrónová šťáva,sůl, mletý pepř, 3lžíce oleje, 1 lžíce hladké mouky, 30g slaniny, 2 větší cibule, sladká mletá papírka, sáček zmrazeného hrášku, 2 až 3lžíce kečupu nebo rajčatového protlaku, vývar z hlavy nebo z masoxu.POSTUP PŘÍPRAVY: Očištěného kapra stáhneme z kůže, nakrájíme na větší kousky, pokapeme citrónovou šťávou, osolíme a opepříme, necháme půl hodiny odležet. Na pánvičce rozehřejeme olej, rybí maso osušíme, poprášíme moukou a osmahneme. Na rozškvařené ..

GULÁŠ RŮZNÝ | HOUBOVÝ GULÁŠ.

INGREDIENCE: 600g hub, 30g slaniny, 2lžíce sádla, 2 menší cibule, 2lžíce hladké mouky, mletá sladká paprika, malý stroužek česneku kmín, sůl, kousek masoxu.POSTUP PŘÍPRAVY: Očištěné houby (nejlépe směs) nakrájíme na vetší kousky. Slaninu nakrájenou na kostičky rozškvaříme, přidáme jednu lžíci sádla a drobné nakrájenou cibuli a usmažíme dorůžova. Vmícháme mletou sladkou papriku, pak houby, utřený česnek, kmín, sůl a za.stálého míchání osmažíme. Houby zaprášíme moukou, osmažíme je, podlijeme vodou ..

GULÁŠ RŮZNÝ | KAPŘÍ GULÁŠ S PAPRIKAMI A RAJČATY.

INGREDIENCE: 700g kapra, sůl, 1 lžíce hladké mouky, 50g slaniny, 1 menší cibule, 2 lžičky mleté sladké papriky,2 zelené papriky, 3-4 rajčata, 1/4 l sladké smetany, mletý pepř, 1 lžička másla.POSTUP PŘÍPRAVY: Očištěné a oprané kousky kapra osolíme a obalíme v hladké mouce. Na drobně rozkrájené rozškvařené slanině opečeme kousky kapra, opečené vyndáme a dáme stranou. Na zbylém základě zpěníme cibuli nakrájenou na kolečka, zaprášíme mletou paprikou, po zpěnění přidáme pokrájené zelené papriky a pok ..

 

 

 

Nejnovější na xkuchtik.cz

 

Kategorie na xkuchtik.cz