PAPRIKY PLNĚNÉ, S HOUBOVOU OMÁČKOU.

XBAZAR.eu  : KUCHTIK / RECEPTY / ZELENINA / 
INGREDIENCE: 8 středně velkých čerstvých červených paprik, 40 g másla, ve slané vodě uvařená menší růžice květáku, půlka vařeného nebo pečeného kuřete a asi 100g osmažené strouhanky. Na houbovou omáčku: 40 g másla, 30 g hladké mouky, 1/2 l drůbežího vývaru nebo vývaru připraveného z kostky slepičího bujónu,100 g očištěných čerstvých hub (žampióny, hřiby pravé, světlé houby hřibovité), 30 g másla na dušení hub, sůl, trochu muškátového květu a 1 dl sladké smetany. 40 g másla na pokapání pokrmu.

POSTUP PŘÍPRAVY:Čerstvé papriky omyjeme, stopky vykrojíme a semena vydlabeme. Pak do každé papriky dáme malý kousek másla a naplníme uvařeným, na malé růžičky rozebraným květákem, promíchaným na nudličky nakrájeným vařeným nebo pečeným kuřecím masem. Naplněné papriky postavíme do silně tukem vymaštěného kastrolu nebo ohnivzdorné misky a v horké troubě asi 15 minut pečeme. Potom papriky přelijeme hustou houbovou omáčkou, povrch posypeme osmaženou strouhankou, pokropíme rozpuštěným máslem a v troubě ještě asi 10 minut zapečeme. Příloha dušená rýže.
Příprava houbové omáčky: Z másla a mouky připravíme světlou jíšku, postupně ji podléváme studeným vývarem a za stálého míchání asi 15 minut povaříme. Pak přidáme na plátky nakrájené a na másle podušené houby, osolíme, okořeníme, přilijeme smetanu a povařímePAPRIKY PLNĚNÉ, S HOUBOVOU OMÁČKOU. PAPRIKY PLNĚNÉ, S HOUBOVOU OMÁČKOU.QR (http://qrcod.cz) -  - www.xkuchtik.cz Akvarijní náplň - filtrační AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů !
AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů
 


Průměr:  2,99 | Hodnotilo: 705 x
1  |   2  |   3  |   4  |   5  |

 

 

 

Kategorie na xkuchtik.cz