OKURKY PLNĚNÉ MASITOU NADIVKOU S HOUBAMI (Dušené).

XBAZAR.eu  : KUCHTIK / RECEPTY / ZELENINA / 
INGREDIENCE: 2 středně velké okurky. Na nádivku: 300 g čerstvých hub (žampióny, hřiby pravé nebo jiné hřibovité houby, muchomůrky růžovky), 40 g cibule, 10g petrželky, 30 g másla, 300 g vařeného nebo pečeného vepřového anebo telecího masa, 2 žemle, 2 dl mléka, 3 žloutky, sůl, trocha mletého pepře nebo muškátového oříšku a strouhanka. Na omáčku: 30 g másla, 20 g hladké mouky, trochu petrželky, 10g cibule, lžíce kopru, 10g mleté sladké papriky, sůl, 2 lžíce citrónové šťávy nebo octa, 1/4 l vývaru z kostky masoxu,1/8 l smetany.

POSTUPPŘÍPRAVY: V kastrole rozehřejeme máslo, přidáme nadrobno nakrájenou cibuli, jemně rozsekanou petrželku, trochu zpěníme, k tomu přidáme nadrobno pokrájené houby, osolíme, okořeníme a asi 6 minut podusíme. Ostrouhané, na čtvrtky rozkrojené a v mléce namočené žemle vymačkáme, přidáme je k pokrájenému masu a společné na masovém strojku umeleme. Umleté dáme k podušeným houbám, směs promícháme, pak do ní vmícháme žloutky, osolíme, opepříme a podle potřeby zahustíme strouhankou. Z másla, mouky, nadrobno nakrájené cibule a jemné rozsekané petrželky připravíme světlou jíšku, postupné ji podléváme studeným vývarem, přidáme sůl, citrónovou šťávu nebo ocet, papriku, smetanu a asi 15 minut povaříme. Oloupané okurky po délce rozkrojíme, částečně vydlabeme, vydlabaný vnitřek osolíme, naplníme připravenou nádivkou, pak půlky okurek spojíme a nití převážeme. Do kastrolu nalijeme připravenou omáčku, promíchanou s nasekaným koprem, vložíme do ní naplněné okurky a ve středné horké troubě dusíme doměkka.
Obměna: Místo v omáčce můžeme plněné okurky dusit na slanině. Příloha: vařené brambory.OKURKY PLNĚNÉ MASITOU NADIVKOU S HOUBAMI (Dušené). OKURKY PLNĚNÉ MASITOU NADIVKOU S HOUBAMI (Dušené).QR (http://qrcod.cz) -  - www.xkuchtik.cz Akvarijní náplň - filtrační AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů !
AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů
 


Průměr:  2,79 | Hodnotilo: 527 x
1  |   2  |   3  |   4  |   5  |

 

 

 

Kategorie na xkuchtik.cz