NADÍVANÁ CIBULE II

XBAZAR.eu  : KUCHTIK / RECEPTY / ZELENINA / 
INGREDIENCE: 10 větších cibulí, l lžíce másla, l vrchovatá lžíce hladké mouky, 400 g mletého vepřového nebo telecího masa, l rohlík, trochu mléka, l vejce, 50 g tence nakrájené slaniny, pepř, sůl, vývar z masoxu, strouhanka na zahuštění.

POSTUP PŘÍPRAVY: Cibule oloupeme a vložíme do vařící vody. Povaříme asi 5 minut, pak vyjmeme a necháme okapat. Vršky cibulí odřízneme, abychom mohli lžičkou část vnitřku vydlabat a aby se do cibule vešla nádivka.
Příprava nádivky: Slaninu nakrájíme na proužky, rozškvaříme, vhodíme na ni velmi jemně nakrájenou cibuli a osmahneme ji dorůžova. Přidáme maso, vymačkaný, předem v mléce namočený rohlík, vejce, sůl, pepř a dobře vymíchanou směs podle potřeby zahustíme strouhankou. Lžičkou vykrajujeme kousky nádivky, naplníme s ní vnitřky cibulí a naskládáme je do vymaštěného pekáčku. Podlijeme trochou vývaru z masoxu, přikryjeme pokličkou nebo alobalem a dusíme. Koncem dušení sejmeme poklici nebo alobal a mírně osmahneme. Upečené cibule vyjmeme, vypečenou šťávu odpaříme na tuk, zasypeme ji moukou, osmahneme, zalijeme vývarem, promícháme a povaříme. Podáváme s vařenými brambory, s chlebem či pečivem a zeleninovým salátem.NADÍVANÁ CIBULE II NADÍVANÁ CIBULE IIQR (http://qrcod.cz) -  - www.xkuchtik.cz Akvarijní náplň - filtrační AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů !
AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů
 


Průměr:  2,82 | Hodnotilo: 689 x
1  |   2  |   3  |   4  |   5  |

 

 

 

Kategorie na xkuchtik.cz