VELIKONOČNÍ JEMNÁ BÁBOVKA (Recept z třicátých let minulého století)

XBAZAR.eu  : KUCHTIK / RECEPTY / STARÉ RECEPY / 
POSTUP PŘÍPRAVY: I. Utře se 150 g másla se 150 g cukru a 4 žloutky. Poté přidá 30 g zkynutých kvasnic, koflíček vlažného mléka a 650 g polohrubé mouky. Těst se dobře vypracuje, přidá dle libosti mandlí a hrozinek. Nechá se kynout, pak vloží do připravené formy, ještě dá vykynout a peče.

II. Utře se 100 g másla s 80 g cukru a 4 žloutky, poté se přidá citronová kůra, sůl, 500 g polohrubé mouky, kvásek z 20 g kvasnic, dle chuti hrozinek a sekaných loupaných mandlí, zadělá se smetanou nebo mlékem, těsto se vypracuje a nechá vykynout. Forma na bábovku se vymaže máslem, vysype strouhanou houskou nebo strouhanými ořechy, do ní se dá těsto a vykynuté se peče asi hodinu.

III. 140 g másla, 5 žloutků, 100 g cukru se tře do pěny. Poté se přidá 30 g zkynutých kvasnic, 1/3 l smetany, 600 g polohrubé mouky a trochu soli. Těsto se dobře vypracuje a naposled se vmíchá 100 g hrozinek. Vykynuté těsto se dá do formy na bábovku dobře vymaštěné a houskou nebo ořechy vysypané, nechá opět kynout a peče při mírném ohni asi hodinu peci.

IV. 100 g čerstvého a 100 g převařeného másla se utře, pak za stálého tření se přidává: 120 g cukru, 6 žloutků, kvásek ze 40 g kvasnic, 500 g polohrubé mouky, sůl a citronová kůra, dle libosti hrozinek a zadělá se mlékem. Do těsta se může také přidat několik nastrouhaných hořkých mandlí. Dobře vypracované a vykynuté se dá do vymazané a houskou vysypané formy, nechá se opět zkynout a upeče.VELIKONOČNÍ JEMNÁ BÁBOVKA (Recept z třicátých let minulého století) VELIKONOČNÍ JEMNÁ BÁBOVKA (Recept z třicátých let minulého století)QR (http://qrcod.cz) -  - www.xkuchtik.cz Akvarijní náplň - filtrační AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů !
AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů
 


Průměr:  2,89 | Hodnotilo: 839 x
1  |   2  |   3  |   4  |   5  |

 

 

 

Kategorie na xkuchtik.cz