POLÉVKOVÉ SEDLINY (Recepty z třicátých let minulého století)

XBAZAR.eu  : KUCHTIK / RECEPTY / STARÉ RECEPY / 
VAJEČNÁ SEDLINA
POSTUP PŘÍPRAVY: Do ¾ litrového hrnku se dají 3 velká vejce, 8 lžic sladké smetany, dobrého mléka nebo studené hovězí polévky, osolí a kvedlá se 15 minut. Hrnek se ováže pergamenem nebo přiléhavou pokličkou, postaví se do většího hrnce s vařící vodou, sahající do poloviny hrnku, aby při vaření voda do ssedliny nevnikala. Velký hrnec se též přikryje a ssedlina se vaří ½ hodiny. Poté se vykrajují lžičkou kousky jako noky do mísy, nalije se na ně polévka a nese hned na stůl. Levnější poměr je: 2 vejce 10 lžic mléka, 5 g mouk, sůl.

JÁTROVÁ SEDLINA
POSTUP PŘÍPRAVY: Udělá se z vrchovaté lžíce mouky bledá máslová jíška, přidá se do ní lžička zelené, jemně sekané petrželky a hovězí polévky tolik, aby z toho byla zařidlá kaše. Do litrového kamenného hrnku dá se 8 lžic této omáčky, 6 lžic jemně mletých jater, 3 vejce, sůl a pepř. Kvedlá se 15 minut, pak jako předešlé, vaří 1 hodinu. Vykrajují se buďto noky nebo čtverečky, dají do polévky, která se hned podává.

MOZEČKOVÁ SEDLINA
POSTUP PŘÍPRAVY: Na usekané cibulce, zapěněné na omastku, se dusí asi 100 g mozečku. Do studeného přidá se 1 máčená a vymačkaná žemle, 1 žloutek, sekaná pažitka, trocha pepře a soli. Vše se dobře promíchá a naposledy dá ze 3 bílků sníh asi se 2 lžičkami strouhané housky. Vaří se v páře, jako předešlé, asi ¾ - 1 hod. Z uvařeného se vykrajují lžičkou malé kousky a dávají do polévky na míse.POLÉVKOVÉ SEDLINY (Recepty z třicátých let minulého století) POLÉVKOVÉ SEDLINY (Recepty z třicátých let minulého století)QR (http://qrcod.cz) -  - www.xkuchtik.cz Akvarijní náplň - filtrační AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů !
AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů
 


Průměr:  2,88 | Hodnotilo: 676 x
1  |   2  |   3  |   4  |   5  |

 

 

 

Kategorie na xkuchtik.cz