POLÉVKOVÉ NOČKY (Recepty z třicátých let minulého století)

XBAZAR.eu  : KUCHTIK / RECEPTY / STARÉ RECEPY / 
MOUČNÉ NOČKY
POSTUP PŘÍPRAVY: Utře se kousek másla (asi 20 g), přidá 1 nebo 2 žloutky, trochu soli a 4 lžíce mléka střídavě s moukou, až je nepříliš tuhé, vláčné těsto. Dobře se vypracuje, nechá odpočinout a před zavařením se lehce vmíchá z 1 - 2 bílků sníh. Kávovou lžičkou se těsto ukrajuje a zavářejí noky do silně vařící hovězí nebo zasmažené polévky.

KRUPICOVÉ NOČKY
POSTUP PŘÍPRAVY: Kousek omastku asi jako holubí vejce se utře se solí, přidá se 1 vejce, trochu mléka a 5 lžic krupičky. Těsto musí býti řidší, poněvadž krupice silně nabobtná. Aby lépe držely pohromadě, přidá se i trochu mouky. Lžičkou se vykrajují malé nočky do vařící polévky.

NOČKY Z VAŘENÉ KRUPICE
POSTUP PŘÍPRAVY: Do 30 g rozpuštěného omastku se vsype asi 80 g krupice, za stálého míchání se nechá prohřát a pak zalije 1/8 l vařící vody. Míchá se stále na hustou kaši, až odpadává ode dna. Pak se vyndá na mísu, osolí, po vychladnutí se do ní přidá 1 celé vejce, umíchá se hladké těsto a lžičkou vykrajují nočky do vařící polévky.

MORKOVÉ NOČKY S KRUPICÍ
POSTUP PŘÍPRAVY: Ze 40 g krupice a asi 1/8 l mléka uvaří se hustá kaše. Na misce se utře asi 30 g morku, (který se napřed vařečkou vypracuje v několikrát vyměněné studené vodě), kousek sádla, trochu soli, 1 žloutek a po kouskách vychladlá kaše. Dobře se vše umíchá a nakonec přidá trochu mouky, aby bylo hustší těsto. Lžičkou se zavařují nočky do vařící polévky.

CHLEBOVÉ NOKY
POSTUP PŘÍPRAVY: Na lžíci másla nebo jiného omastku se osmaží do žluta drobně sekaná cibulka. Poté se přidají 3 lžíce strouhaného chleba a za stálého míchání se osmaží. Do vychladlého se přidá 1 celé vejce, sekaná zelená petrželka, 2 lžíce mléka, dle toho jak je chléb suchý. Vše se dobře promíchá, nechá chvíli odpočinout, poté se malou lžičkou vykrajují nočky, zavářejí do polévky a vaří asi 10 minut.POLÉVKOVÉ NOČKY (Recepty z třicátých let minulého století)   POLÉVKOVÉ NOČKY (Recepty z třicátých let minulého století)QR (http://qrcod.cz) -  - www.xkuchtik.cz Akvarijní náplň - filtrační AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů !
AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů
 


Průměr:  2,84 | Hodnotilo: 740 x
1  |   2  |   3  |   4  |   5  |

 

 

 

Kategorie na xkuchtik.cz