PLNĚNÝ HUSÍ KRK (Recept z třicátých let minulého století)

XBAZAR.eu  : KUCHTIK / RECEPTY / STARÉ RECEPY / 
POSTUP PŘÍPRAVY: Kůže s krku, odříznutá dosti hluboko, se na užším konci zašije a plní některou z následujících nádivek:
1. Asi 400 g tučného vepřového masa se umele, osolí, okoření majoránkou, česnekem, promíchá a krk se tím naplní. Mohou se též uvařit 2 vejce na hniličku a vsunout s nádivkou dovnitř. Kůže se zašije a plněný krk se vaří asi3/4 hodiny ve slané vodě se zeleninou. Podává se teplý se špenátem a brambory, nebo studený s jablečným křenem nebo červenou řepou, nakrájený na kolečka. Voda, v níž se vařil, použije se na polévku.
2. Husí játra se podusí na cibulce, pak se umelou, přidají se 2 žemle máčené ve vodě a vymačkané, sůl, pepř, stroužek česneku, lžíce husího sádla, něco porouhané citronové kůry a lžíce vína. Krk se tím naplní, zašije a vaří jako předešlý.
3. Po 100 g tučnějšího vepřového masa, telecího a uzeného masa nebo salámu, 1 máčená, vymačkaná žemle se umele, osolí, opepří, a přidá trochu utřeného česneku. S kouskem másla se utře žloutek, k tomu přidá míšenina, krk se plní a n husím sádle se do růžova upeče. Podává se teplý s bramborovou kaší, nebo studený krájený jako salám s chlebem.
 PLNĚNÝ HUSÍ KRK (Recept z třicátých let minulého století) PLNĚNÝ HUSÍ KRK (Recept z třicátých let minulého století)QR (http://qrcod.cz) -  - www.xkuchtik.cz Akvarijní náplň - filtrační AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů !
AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů
 


Průměr:  2,90 | Hodnotilo: 1092 x
1  |   2  |   3  |   4  |   5  |

 

 

 

Kategorie na xkuchtik.cz