JABLKOVÝ NÁKYP (Recept z třicátých let minulého století)

Právě se nacházíte: Home / RECEPTY / STARÉ RECEPY / POSTUP PŘÍPRAVY: 1 žloutek se utře s 1 lžící cukru, přidá trochu citronové kůry, z 1 bílku sníh se zároveň s 1 lžící mouky lehce zamíchá. Na osobu se čítá 1 vejce. Forma se vymaže máslem, vysype houskou, dá na malíček silně těsta, pak vrstva loupaných nakrouhaných jablek, zasypou cukrem se skořicí, případně i mletých mandlí a hrozinkami. Pak se dá opět vrstva těsta, vrstva jablek a nahoru těsto. Peče se dle velikosti 1-1 ½ hodiny.

II. 250 g cukru se dobře utře s 5 žloutky a citronovou kůrou. Pak se do toho vmíchá až 5 bílků tuhý sníh, zároveň s 250 g sypké mouky. Do máslem vymazané a houskou vysypané formy nalije selstva tohoto těsta, na to se dá vrstva loupaných na tenké plátky nakrájených jablek, posypou se cukrem se skořicí smíchaným. Na to se dá zase vrstva těsta, pak vrstva jablek a cukru, až navrchu zůstane zase těsto. Nákyp se peče v troubě asi ½ hodiny.

III: Odváží se tolik cukru a mouky, kolik váží 3 vejce. Nejdříve se míchají ½ hodiny 3 celá vejce s cukrem a troškou citronové kůry. Poté se přidá mouka. Vymazaná a moukou vysypaná forma se vyloží těstem, poklade pokrájenými jablky, posype ořechy nebo mandlemi, hrozinkami a cukrem a pokryje zase těstem.

IV. Levný: 30 g másla a 50 g cukru a 1 žloutek se utřou do pěny. Pak se přidají za stálého tření po troškách 3 lžíce vlažného mléka zároveň s 80 g mouky. Naposled se lehce zamíchá sníh z 2 bílků. Polovice těsta se dá do vymazané formy, poklade nakrájenými jablky, posype skořicí s cukrem, na to opět vlije těsto a nákyp se peče do světlehněda.JABLKOVÝ NÁKYP (Recept z třicátých let minulého století) JABLKOVÝ NÁKYP (Recept z třicátých let minulého století)QR (http://qrcod.cz) -  - www.xkuchtik.cz Akvarijní náplň - filtrační AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů !
AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů
 


Průměr:  2,88 | Hodnotilo: 795 x
1  |   2  |   3  |   4  |   5  |

 

 

 

Kategorie na xkuchtik.cz