FLÍČKY S UZENÝM MASEM (Recept z třicátých let minulého století)

XBAZAR.eu  : KUCHTIK / RECEPTY / STARÉ RECEPY / 
POSTUP PŘÍPRAVY: 1. Ze 3 vajec, 2 lžic vody a potřebné mouky s udělá nudlové těsto, vyválí nepříliš tence, a když oschne, nakrájejí se větší flíčky, které se uvaří v polévce z uzeného masa nebo ve slané vodě. Asi 300 g vařeného uzeného masa se nakrájí na kostky, zamíchá do flíčků, dle potřeby přisolí a vše se dá do máslem vymazaného pekáče. Asi ve ¼ l mléka se rozkvedlají 2 vejce, vlije se to na flíčky, pokladou se kousky másla nebo slaniny a v troubě do zlatova upekou. Velmi chutné jsou flíčky,použije-li se poloviny masa syrového, mletého na strojku a poloviny vařeného, drobně krájeného. Je-li maso pouze libové, přidá se na kostičky krájená slanina.
2. Udělá se flíčků z 3 vajec, uvaří v uzené polévce, trochu omasti a nechají se vychladnout. 50 g másla se utře dobře se 3 žloutky, přidá se 1/8 l sladké smetany, flíčky s uzeninou drobně pokrájenou (asi 250 g) se do toho zamíchají. Naposledy se vmíchá ze 4 bílků tuhý sníh. Pekáč se vymastí málem, vysype houskou a naplní flíčky, které se zvolna pekou.


FLÍČKY S UZENÝM MASEM (Recept z třicátých let minulého století) FLÍČKY S UZENÝM MASEM (Recept z třicátých let minulého století)QR (http://qrcod.cz) -  - www.xkuchtik.cz Akvarijní náplň - filtrační AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů !
AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů
 


Průměr:  2,97 | Hodnotilo: 702 x
1  |   2  |   3  |   4  |   5  |

 

 

 

Kategorie na xkuchtik.cz