DŮLKOVÉ VÁNOČNÍ KOLÁČKY (Recept z třicátých let minulého století)

XBAZAR.eu  : KUCHTIK / RECEPTY / STARÉ RECEPY / 


Vánoce jsou za dveřmi !!

POSTUP PŘÍPRAVY: I. 200 g másla s 3 žloutky a 120 g cukru se dobře utře, poté se do toho zamíchá 320 g hladké mouky a nechá odpočinout. Udělá se 40 malých kuliček, uprostřed důlečky, upekou, pokladou zavařeninou a cukrem posypou.
II. 350 g hladké mouky, 100 g másla a 100 g převařeného másla, 2 žloutky, z 1 citronu kůra a 120 g cukru se na vále vypracuje, nechá hodinu odpočinout, poté se dělají kuličky, doprostřed každé se udělá důlek, potírají se bílkem, sypou sekanými mandlemi a v mírně horké troubě upekou. Pak se důlky naplní zavařeninou a koláčky sypou cukrem.
III. 140 g čerstvého a 140 g převařeného másla se utře. Poté se přidává a stálého tření 140 g cukru po lžících střídavě se 3 žloutky, z 1 citronu kůra a ke konci 500 g hladké mouky. Těsto se vyndá na vál, dělají se malé kuličky, do každé se udělá prstem důlek a naplní zavařeninou. Dají se na pomazaný plech, ne však těsně vedle sebe, poněvadž nabudou, pomaží s vejcem, posypou mandlemi a dají péci.


DŮLKOVÉ VÁNOČNÍ KOLÁČKY (Recept z třicátých let minulého století) DŮLKOVÉ VÁNOČNÍ KOLÁČKY (Recept z třicátých let minulého století)QR (http://qrcod.cz) -  - www.xkuchtik.cz Akvarijní náplň - filtrační AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů !
AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů
 


Průměr:  2,95 | Hodnotilo: 538 x
1  |   2  |   3  |   4  |   5  |

 

 

 

Kategorie na xkuchtik.cz