BRAMBOROVÉ KNEDLÍKY (Recept z třicátých let minulého století)

XBAZAR.eu  : KUCHTIK / RECEPTY / STARÉ RECEPY / 
POSTUP PŘÍPRAVY: 1. Mohou se dělat z vychladlých vařených brambor nebo z čerstvě vařených teplých. Studené brambory, obyčejně od předešlého dne, je dobře již večer postrouhat, nechat načechrané vyvětrat a druhého dne použít na knedlíky. Čerstvě vařené brambory se horké oloupají a rozmačkají na vále válečkem nebo umelou masovým strojkem. Na 1 kg brambor postrouhaných na vále dají se do důlku 2 vejce, 4 lžíce krupičky, sůl a tolik mouky, kolik je třeba na tuhé těsto. Po zamíchání vajec nožem vypracuje se těsto rukama, pak přidají 2 pokrájené, a na omastku osmažené žemle, jež se stejnoměrně do těsta vpracují. Utvoří se velké podlouhlé knedlíky, hned se házejí do vařící vody a vaří ½ hodiny. Mezi vařením se obrátí. Těsto se nechává odpočinout, poněvadž by zřídlo. Vařené knedlíky se vyndají na prkénko, nechají chvilku oschnout, krájejí na řezy, sypou osmaženou houskou a mastí máslem nebo sádlem. Podávají se k huse se zelím, k vepřové pečeni, uzenému masu nebo ke s víčkové na šťávě i se smetanou nebo maštěné s cibulkou a kyselím zelím.
2. 400 g vařených mletých brambor, 50 g krupice, 60 g bramborové mouky, 1 vejce, 1 prášek do pečiva, 3 krájené osmažené housky, sůl. Na vále se vypracuje těsto, tvoří rukou knedlíky a 10 minut vaří.

BRAMBOROVÉ KNEDLÍKY (Recept z třicátých let minulého století) BRAMBOROVÉ KNEDLÍKY (Recept z třicátých let minulého století)QR (http://qrcod.cz) -  - www.xkuchtik.cz Akvarijní náplň - filtrační AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů !
AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů
 


Průměr:  2,98 | Hodnotilo: 593 x
1  |   2  |   3  |   4  |   5  |

 

 

 

Kategorie na xkuchtik.cz