BŮČKOVÉ KULIČKY

XBAZAR.eu  : KUCHTIK / RECEPTY / SEKANÁ / 
INGREDIENCE: 250 g měkkého libového bůčku, ramínka čí plecka, 2 střední vařené studené oloupané a nastrouhané (nebo vidličkou rozmačkané) brambory, 1 vej­ce, 2 lžičky zázvoru, 2 lžič­ky mletého kmínu, 2 lžičky vegety, špetka soli, malá špetička kypřícího prášku do pečiva, asi 0,5-1 dl vody (kolik si maso vezme), tuk na smažení, 2 až 4 rozmačkané střední strouž­ky česneku, 1 špetička su­chých rozdrcených chilli papriček.
POSTUP PŘÍPRAVY: Do mletého masa vmícháme po částech studenou vodu a vej­ce rozšlehané v hrníčku vidlič­kou. Přidáme všechno jmenované koření, brambory a nakonec kypřící prášek. Vše řádně, nejlé­pe rukama, promísíme. Z takto připravené směsi (která se po­někud lepí na ruce), tvoříme v dlaních stejně velké kuličky, v průměru asi 3-3,5 cm a smažíme je v rozpáleném tuku po všech stranách dozlatova (oproti karbanátkům s nimi radě­ji častěji pohybujeme). Díky bramborům a prášku jsou kulič­ky jakoby nadýchané, kypřejší a znali tvrdí, že mají masovější chuť než běžné karbanátky.
Pro zpestření můžeme přidat do masy lžíci naseka­ného kopru. A pokud přidáme do mletého masa místo brambor trochu Solamylu nebo hladké či polohrubé mouky, můžeme tvo­řit malé knedlíčky a zavařit je do polévky místo třeba játrových či masových.

 


BŮČKOVÉ KULIČKY BŮČKOVÉ KULIČKYQR (http://qrcod.cz) -  - www.xkuchtik.cz Akvarijní náplň - filtrační AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů !
AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů
 


Průměr:  2,81 | Hodnotilo: 811 x
1  |   2  |   3  |   4  |   5  |

 

 

 

Kategorie na xkuchtik.cz