BRAMBOROVÝ SALÁT SE ZELENINOU (Recept z třicátých let minulého století)

XBAZAR.eu  : KUCHTIK / RECEPTY / SALÁTY / 


Na Štědrovečerní stůl !!

POSTUP PŘÍPRAVY: 1. Uvaří se půl pěkného celeru ve slané vodě a vychladlý nakrájí na čtverečky. Dvě tvrdá, menší rajská jablíčka z octa nebo čerstvá se nakrájejí na plátky též dvě malé kyselé okurky, useká se lžíce kaparů a vše se zamíchá do omáčky, utřené z 50 g másla, s jedním žloutkem, vrchovatou lžící hořčice a lžící octa, po kapkách přidávaného. Poté se dá kousek strouhané cibule, strouhané jablkoa asi 10 větších, teplých na kostky krájených bramborů. Přisolí se to, je-i třeba ještě přikyselí a opepří. Upraví se na mísu, opepří a nechá několik hodin uležet.
2. Ve slané vodě uvaří se pěkný celer a jedna prostřední mrkev. Asi 6 vařených bramborů se oloupe,vše se teplé nakrájí na kostky. Trochu octa se rozředí vodou, solí, přidá dle chuti hořčice, trochu pepře
a kousek másla. Povaří se to, zelenina poleje horkým a nechá několik hodin uležet.Všechny tyto saláty se mohou polít a promíchat s některou majonézou. Získají tím na chuti a výživnosti.


BRAMBOROVÝ SALÁT SE ZELENINOU (Recept z třicátých let minulého století) BRAMBOROVÝ SALÁT SE ZELENINOU (Recept z třicátých let minulého století)QR (http://qrcod.cz) -  - www.xkuchtik.cz Akvarijní náplň - filtrační AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů !
AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů
 


Průměr:  2,83 | Hodnotilo: 775 x
1  |   2  |   3  |   4  |   5  |

 

 

 

Kategorie na xkuchtik.cz