BRAMBOROVÝ SALÁT (Recept z třicátých let minulého století)

XBAZAR.eu  : KUCHTIK / RECEPTY / SALÁTY / 
POSTUP PŘÍPRAVY: 1. Horké brambory se oloupají, rozkrájejí na kolečka, posypou jemně sekanou cibulkou, polijí horkou rozvařenou vodou s octem, solí a kouskem másla, dobře promíchají a nechají přikryté uležet.
2. Horké brambory se oloupají, rozkrájejí na koláčky. Polijí se olejem a octem, zředěným horkou vodou, posypou na drobno rozkrájenou cibulkou, osolí, opepří a promíchá. Srovnají se na misku, zdobí se rozkrájenou kyselou okurkou a vejci natvrdo. Místo oleje mohou se mastit rozpuštěnou slaninou.
3. Jeden žloutek se utře v hlubší míse se 4 lžíce oleje, za stálého míchání se přidají 3 lžíce sladké nebo kyselé smetany, dle potřeby octa nebo citronové šťávy, na špici nože hořčice, sůl a špetku cukru, který činí salát lahodnější, trochu pepře a asi 4 lžíce vody. Koupený vlašský salát 100 g se zamíchá do omáčky. Asi ¾ bramborů se za tepla oloupe, pokrájí na kolečka a s omáčkou dobře promíchá. Je-li to suché, přidá se dle potřeby vody a nechá několik hodin uležet. Omáčky musí být hodně, neboť ležením vsákne a suchý není chutný. Všechny tyto saláty se mohou polít a promíchat s některou majonézou. Získají tím na chuti a výživnosti.

BRAMBOROVÝ SALÁT (Recept z třicátých let minulého století) BRAMBOROVÝ SALÁT (Recept z třicátých let minulého století)QR (http://qrcod.cz) -  - www.xkuchtik.cz Akvarijní náplň - filtrační AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů !
AkvaBIO substrát Matrix do filtračních košů
 


Průměr:  2,85 | Hodnotilo: 670 x
1  |   2  |   3  |   4  |   5  |

 

 

 

Kategorie na xkuchtik.cz