xkuchtik.cz

 

LEPŠÍ OMELETY (RECEPT Z TŘICÁTÝCH LET MINULÉHO STOLETÍ)

 

POSTUP PŘÍPRAVY: I. Do ¼ l mléka se dají 2 žloutky, 4 rovné lžíce cukru, trochu soli, citronová kůra a tolik mouky, aby bylo hodně husté těsto, jenž se dobře na hladko vymíchá. Poté se přilije 40 g rozpuštěného vlažného másla a ještě asi ¼ mléka, v němž se rozpustí na špičku nože jedlé sody nebo pečivového prášku, aby těsto bylo jako na kapání. Konečně se udělá ze 2 bílků tuhý sníh, vmíchá lehce do těsta a pekou se obvyklým způsobem omeletky. Mohou se mazat zavařeninou nebo dobrou tvarohovou nádivkou.
II. 90 g másla se utře, přidá 5 žloutků, trochu soli, 2 lžíce cukru, citronová, 1/6 l mléka, 110 g mouky, na špici nože pečivového prášku. Když je těsto dobře umíchané, vmíchá se z 5 bílků sníh. Omeletová pánev se potře máslem, těsto se na ní vleje na brk silně; když je omeleta na jedné straně opečená, obrátí se a dopeče. Tak se pokračuje, až jsou všechny hotové, potřou se zavařeninou, sbalí a sypou cukrem.
III. Na 2 vejce2 lžíce mléka, 1 kávová lžička másla a 1 malá kávová lžička cukru, mouky a trochu soli. Vše se dobře umíchá, přidá půl kávové lžičky prášku do pečiva. Upekou se na omeletové pánvici na plotně po obou stranách dvě omelety, mažou zavařeninou, balí a sypou cukrem.

 


Vloženo:11. 2. 2017  
http://www.xkuchtik.cz