xkuchtik.cz

 

VĚTRNÍKY S MALINOVÝM KRÉMEM.

 

INGREDIENCE: Na těsto: 60g másla nebo rostlinného tuku, 150g polohrubé mouky, 4 vejce, špetka soli, pergamenový papír. Na náplň: 250g mražených malin, 1 kelímek smetany na šlehání,
1 sáček vanilkového cukru, 2kelímky malinového jogurtu, 4 lžíce vaječného likéru, moučkový cukr na posypání, několik lístků meduňky, ztužovač šlehačky.

POSTUP PŘÍPRAVY: Na těsto dáme do 1/4 l vody tuk i sůl a vodu přivedeme k varu. Vsypeme do ní najednou všechnu mouku a mícháme tak dlouho, až se těsto začne v podobě knedlíku ode dna hrnce uvolňovat. Hrnec odstavíme a do těsta zahněteme vejce jedno po druhém. Těsto necháme asi půl hodiny odpočinout. Potom jim naplníme sáček s hvězdicovou trubičkou a na plech s pergamenem nastříkáme 8 hromádek. Pečeme je asi 40 minut v předehřáté troubě při 200°C. Ušleháme smetanu s vanilkovým cukrem a ztužovačem, vmícháme jogurt. Z větrníků odstřihneme víčka. Spodní části obložíme malinami a nastříkáme krém. Polijeme likérem a víčka přiklopíme. Poprášíme cukrem a ozdobíme zbylými malinami a meduňkou.

 


Vloženo:20. 12. 2000  
http://www.xkuchtik.cz