Recepty na xkuchtik.cz

GULÁŠ SKOPOVÝ | VALAŠSKÝ GULÁŠ ZE SKOPOVÉHO MASA.

INGREDIENCE: 600g skopové plece bez kosti, 3 lžíce sádla, 1 cibule, sůl, mletý, pepř, 3 stroužky česneku, 1/2 lžičky sladké mleté papriky, 2 lžíce hladké mouky, vývar dle potřeby, 240g brambor, 1/2 mrkve, 1 malá petržel, 80g žampiónů, 20 g slaniny.POSTUP PŘÍPRAVY: Skopové maso nakrájíme na kostky (asi čtyři kusy na porci). Na sádle osmažíme dozlatova cibuli, přidáme osolené, opepřené maso, utřený česnek a osmahneme. Přidáme sladkou mletou papriku, kterou zapěníme; nakonec vše zalijeme vodou a du ..

GULÁŠ SKOPOVÝ | SKOPOVÝ GULÁŠ.

INGREDIENCE: 500g předního skopového masa, 4 lžíce sádla, 2 cibule, 1 ½ lžičky sladké mleté papriky, sůl, 4 lžíce hladké mouky, 1 lžíce rajčatového protlaku, kmín, mletý pepř, 3 stroužky česneku, majoránka.POSTUP PŘÍPRAVY: Maso nakrájíme na větší kostky, asi na 3 lžících sádla osmažíme drobně nakrájenou cibuli dozlatova, vmícháme trochu mleté sladké papriky, přidáme maso a za stálého míchání je osmažíme; potom přidáme trochu soli a chvilku dusíme ve vlastní šťávě. Po vysmahnutí šťávy zapr ..

GULÁŠ SKOPOVÝ | GULÁŠ ZAHUŠTĚNÝ CHLEBEM.

INGREDIENCE: 400g hovězího nebo skopového masa, 30g slaniny, 2 lžíce oleje, 2 cibule, 2 stružky česneku, sůl, kmín, sladká mletá paprika, 2-3 lžíce strouhaného tvrdého chleba, (3 zelené papriky).POSTUP PŘÍPRAVY: Slaninu pokrájenou na kostičky rozškvaříme přidáme olej, nakrájenou cibuli a osmažíme ji do růžova. Vmícháme rozsekaný česnek, přidáme na kostky nakrájené maso, osmažíme je za stálého míchání, zaprášíme mletou paprikou, osmažíme, osolíme, přidáme kmín, potom podlijeme vřelou vodou a dusí ..

GULÁŠ SKOPOVÝ | PRAVÝ PERKELT.

POSTUP PŘÍPRAVY: Budeme pracovat takto: maso teď zalijeme horkou vodou, vývarem, či dokonce bílým přírodním vínem, chceme-1i si první perkelt udělat slavnostní, a necháme je dusit do měkka. Osolíme, přichutíme worcesterem a máme perkelt a hustou šťávou. Přidávat ke guláši či k perkeltu kmín, nebo je dokonce zaprašovat moukou je smrtelný hřích, z kterého nám žádný roduvěrný Maďar nedá rozhřešení. Můžeme však - připravujeme-li perkelt ze skopového masa - přidat stroužek třeného česneku a trošku ma ..

GULÁŠ SKOPOVÝ | SKOPOVÝ KOTLÍKOVÝ GULÁŠ.

INGREDIENCE: 800g předního skopového masa, 60g sádla, 2 cibule, mletá sladká paprika, sůl, 2 stroužky česneku, kmín, 400g brambor, 2 zené papriky, 2 feferonky, 1 rajče, l,5dl červeného vína. Nočky: 1 vejce,100g hladké mouky, 1-2 lžíce vody sůl. POSTUP PŘÍPRAVY: Opláchnuté, na větší kostky pokrájené maso vložíme do usmažené a opaprikované cibule v kotlíku, osolíme je a dusíme na malém plaménku nejprve ve vlastní šťávě. Když se šťáva odpaří, maso podléváme vodou jen tolik, aby se nepřipálilo, a č ..

GULÁŠ SKOPOVÝ | ŠELMOVSKÝ PAPRIKÁŠ (zvaný Gobé).

INGREDIENNCE: 600g skopové plece bez kostí nebo 1 kg skopového hrudí s kostmi, 60g slaniny, 2 cibule, mletá sladká paprika, 600g zelených fazolek, sůl, 2dl kysané smetany, 40g hladké mouky. POSTUP PŘÍPRAVY: Opláchnutou skopovou plec nakrájíme na kostky (hrudí nasekáme na kostky). V kotlíku rozškvaříme drobně pokrájenou slaninu, usmažíme v ní drobné pokrájenou větší cibuli, zaprášíme paprikou a po přidání masa dusíme za častého zamíchání. Když se maso vysmahlo na tuk, přilijeme trochu vody a dus ..

GULÁŠ SKOPOVÝ | JEHNĚČÍ KOTLÍKOVÝ PAPRIKÁŠ.

INGREDIENCE: 60 g sádla, 1 cibule, mletá sladká paprika, 1 kg předního jehněčího masa, sůl, 2 zelené papriky, 1 rajče, 1,5 dl kysané smetany, 1 lžíce hladké mouky. POSTUP PŘÍPRAVYV kotlíku rozehřejeme sádlo, zpěníme na něm drobné pokrájenou cibuli, zaprášíme paprikou a přidáme jehněčí maso pokrájené na kostky. Maso osolíme a dusíme na malém plaménku za častého zamíchání. Když se šťáva vydusila, přidáme papriky pokrájené na kolečka, oloupané a pokrájené rajče, podlijeme trochou vody a dusíme dom ..

 

 

 

Nejnovější na xkuchtik.cz

 

Kategorie na xkuchtik.cz